Мікрокредит на картку

У кожної людини в житті бувають складні ситуації, коли терміново потрібні гроші. Найпростіше звернутися в мікрофінансову організацію і взяти в борг під відсотки, так як близькі родичі та друзі можуть не володіти потрібною сумою. Простота і висока швидкість оформлення зробили цю фінансову послугу однією з найбільш затребуваних на ринку, тому ми вирішили розповісти про особливості продукту.

Зміст:

  1. Як вибрати кредитора
  2. Гарантії безпеки
  3. Умови кредитування
  4. Причини відмови в кредитуванні
  5. Як правильно розрахувати відсотки
  6. Як забрати гроші
  7. Відповідальність за непогашений кредит

Як вибрати кредитора

Радимо розглянути всі пропозиції на ринку, щоб вибрати найбільш вигідні умови. Компанії пропонують різні умови кредитування, встановлюють різні ліміти, і висока конкуренція нерідко змушує кредиторів йти на поступки позичальникам. Ви можете швидко оформити мікрокредит на картку, але важливо вибрати найбільш вигідну для себе пропозицію. Оцініть розмір позики, який доступний для отримання, і умови видачі кредиту, можна скористатися калькулятором для підрахунку переплати і поцікавитися з приводу перенесення дати платежу і дострокової виплати.

Основні вимоги до позичальників

Незважаючи на те, що даний сегмент фінансового ринку представлений безліччю пропозицій, вимоги до клієнтів однакові:

  • повнолітній вік;
  • наявність громадянства України;
  • постійне місце прописки.

Деякі кредитори вимагають наявності підтвердженого доходу, довідки з місця роботи та договори поруки. Однак більшість мікрофінансових організацій обмежуються віком і громадянством.

Гарантії безпеки

Існує думка, що мікрокредит онлайн – послуга від тіньових фінансових компаній, що діють на незаконних підставах. Це в корені невірне твердження, оскільки всі юридичні особи, що видають позики населенню, проходять реєстрацію та одержують дозвіл на свою діяльність.

Позичальники мають право попросити надати офіційні документи, які будуть підтверджувати легальний статус кредитора. Наявність реєстрації в офіційному реєстрі служить головною гарантією того, що відносини будуються на правових засадах і всі права споживачів дотримуються в повній мірі.

Умови кредитування

Якщо ви звертаєтеся за позикою в перший раз, отримати багато не вдасться, оскільки такі заклади схвалюють великі суми тільки перевіреним і постійним клієнтам. В середньому можна отримати кредит від 100 до 4700 гривень – ліміти виглядають по-різному, так як кожному хочеться залучити максимальну кількість клієнтів. Термін оформлення мінімальний, і при схваленні заявки можна забрати гроші готівкою або перерахуванням на картку.

Розгляд займає кілька хвилин, більшість відповідають позичальникам позитивно. Звичайно, бувають ситуації, коли потрібно багато грошей, але при першому зверненні сума рідко збільшується до необхідного значення. При наступних зверненнях з’являється можливість оформити збільшений кредит, якщо ви вчасно виплатили попередню позику і створили собі репутацію сумлінного клієнта.

Терміни кредитування також можуть бути різними, іноді мікрокредит без відмови оформляється терміном на кілька місяців. Більшість установ залишають можливість виплатити позику достроково з перерахунком відсотків, тому краще оформляти договір на більший термін.

Конкуренція на цьому ринку висока, тому процентна ставка нерідко становить 0,01 в день. Багато що залежить від того, скільки ви просите і коли збираєтеся повернути борг, тому уважно читайте умови і тримайте під рукою калькулятор. До речі, зустрічаються пропозиції про оформлення першої позики без відсотків, так що ви повернете рівно стільки, скільки взяли в борг.

Відсоткова ставка нефіксована, тобто реально оформити повторний займ за зниженими відсотком. Таким чином контори залучають клієнтів і намагаються створити довгострокові відносини з позичальниками.

Причини відмови в кредитуванні

Якщо потрібен мікрокредит терміново, простіше звернутися в організацію, яка не так вимоглива до клієнтів і спочатку пропонує взяти в борг трохи. При зверненні в банк доведеться зібрати цілий пакет документів, відвідати офіс особисто і витратити масу часу на виконання всіх умов. При цьому ніхто не гарантує, що ви точно отримаєте всю суму на руки і укладете вигідний договір.

Мікрофінансові контори працюють за аналогічним принципом, що і традиційні банки, але видають менші позики і значно знизили вимоги до позичальників. Однак навіть в цьому випадку можна отримати відмову. Ось кілька причин, чому відмовляють у видачі:

  • Штрафи і прострочення. Якщо у вас вже є кредит, але ви не платите внесків, подібна обставина відбивається на загальній кредитній історії. Такі позичальники виглядають несумлінними, інші фінансові компанії не поспішають укладати з ними договір.
  • Невідповідність вимогам. Відмова у видачі позики може бути причиною того, що ви не відповідаєте основним вимогам. Наприклад, вам менше 18 років, у вас немає громадянства або постійної реєстрації.
  • Збільшення ліміту. У подібних конторах встановлюють ліміти для клієнтів і рідко збільшують значення окремим позичальникам. Якщо ви вказали в заявці, що потрібна позика на більшу суму, ніж можливо при першому зверненні, організації відмовляють в подібному прохання.

Перш ніж заповнювати форму заявки та анкету, радимо уважно прочитати список вимог і враховувати власне фінансове становище. Якщо ви вже перебуваєте в борговій ямі, переважна кількість приватних осіб і кредитних установ відмовляться укладати з вами угоду і визнавати своїм клієнтом.

Як правильно розрахувати відсотки

У пропозиції від кожної компанії можна побачити такий рядок, як процентна ставка. При оформленні мікропозики потрібно враховувати, що дана ставка вказується за кожен день використання кредиту. Наприклад, в документах йдеться що ви взяли в борг терміном на 30 днів під відсоткову ставку 0,1%. Підсумкове значення процентної ставки дорівнює наступним значенням – 30 * 0,1, так як ставка вказується за кожен день.

Підрахувати, скільки грошей ви повернете, можна самостійно, для цього знадобиться проста формула: кількість днів * процентна ставка.

Ви отримаєте значення загальної відсоткової ставки за весь період кредитування. Тепер це число потрібно використовувати для розрахунку переплати, для цього просто вираховуєте вказаний відсоток від взятих в борг грошей.

Простий приклад – оформляємо 100 гривень з відсотковою ставкою 1% в день на термін 24 дня. По закінченні строку дії кредитного договору ви повинні повернути всю суму взятої позики плюс 24% від кредиту в якості оплати за використання.

Більшість компаній пропонують прості калькулятори для розрахунку переплати, де можна виставити, скільки ви взяли і як довго збираєтеся використовувати гроші. Ви побачите точну цифру, яку повинні повернути після закінчення зазначеного періоду.

Як забрати гроші

Все більшої популярності набирає послуга мікрокредит цілодобово, яка позбавляє від необхідності відвідувати офіс особисто. Вся взаємодія здійснюється онлайн, тому позичальники можуть звернутися в кредитну організацію в будь-який час доби. Документи надсилаються онлайн через сайт або за допомогою месенджерів, на розгляд заявки йде від 2 до 10 хвилин. В цьому випадку гроші можна отримати на картку, яку вказує клієнт, обмежень по вибору банку або типу картки не існує.

Можна оформити заявку і договір онлайн, але забрати готівку в офісі компанії – така послуга все ще актуальна. Ви економите свій час і не витрачаєте його на подачу заявки через представника фінансової установи. Якщо гроші потрібні терміново, зручніше отримувати кредит на картку – не доведеться їздити за готівкою і підлаштовуватися під графік роботи операційного відділу.

Відповідальність за непогашений кредит

Кожен позичальник бере зобов’язання по виплаті позики рівними частинами за встановленим графіком. Якщо ви пропускаєте платежі, кредитор має право вдатися до різних мір стягнення. В першу чергу, призначається штраф за прострочення, який має фіксований вид або відсоток від суми позики. Якщо клієнт не дотримується домовленостей далі, штраф збільшується. Політика взаємодії в різних компаніях виглядає по-різному, але існує законний порядок звернення кредитора до позичальника.

На перших етапах – це фінансове покарання у вигляді штрафу та постійні дзвінки клієнту з проханням внести оплату. Якщо реакції на подібні дії не надходить, кредитна організація може передати справу до власний відділ по врегулюванню питань з невиплатою. Співробітники цього відділу наполягають на особистій зустрічі, але не мають права утримувати виплати з заробітної плати або претендувати на майно. З доступних способів впливу – тільки розмови по телефону, особисті зустрічі або звернення до родичів або поручителям.

Колектори приступають до роботи з боржником на останньому етапі, коли кредитор змушений передати справу далі, так як виплати до сих пір не надійшли. Такі фірми можуть працювати у співпраці з кредитною установою або викупити борг повністю, направивши всі зусилля на отримання суми з позичальника.

Додаткові можливості для клієнтів

Обставини часом складаються так, що ви не встигаєте виплатити кредит вчасно, в цьому випадку рекомендуємо звернутися безпосередньо до кредитора. Більшість компаній пропонують продовжити термін кредитування без надання додаткових документів або укладення нової угоди, так як в їх інтересах зберегти хороші відносини з кожним клієнтом.

Продовження виконується кількома способами:

  • Збільшення терміну кредитування. Пошукайте в умовах отримання можливість для збільшення періоду користування позикової сумою. В цьому випадку не доведеться оформляти додаткові папери або виплачувати збільшену відсоткову ставку.
  • Закриття новим зобов’язанням. Можна закрити діючий кредит, оформивши новий договір, і погасити заборгованість, відсунувши чергову виплату на декілька тижнів. Якщо ви звертаєтеся в ту ж саму компанію, вам можуть запропонувати позику на більш вигідних умовах, збільшити суму або період кредитування.
  • Укладання додаткової угоди. У деяких компаніях пропонують оформити додаткову угоду, за якою збільшується період кредитування. Однак в цьому випадку збільшується відсоткова ставка або доведеться внести черговий платіж для підтвердження фінансової спроможності.

У будь-якому випадку, якщо у вас фінансові труднощі, краще не доводити справу до колекторів, а як можна раніше домовитися з тим, хто видав кредит. Мікрофінансові установи в цьому питанні дотримуються гнучкої політики і намагаються запропонувати індивідуальні умови для кожного клієнта, зберігши хороші відносини з позичальником.