
Klimatyzator sufitowy (kasetonowy) – jak działa? Montaż i ceny
W mieszkaniu i domu jednorodzinnym możesz zapewnić sobie optymalną wentylację pomieszczeń, wykorzystując klimatyzator sufitowy, np. kasetonowy, który przeznaczony jest do montażu w suficie podwieszanym. Nie jest widoczny, co stanowi jego zaletę. Klimatyzator sufitowy nie jest jednak całkowicie wolny od wad. Kiedy warto go zastosować i ile kosztuje?

Dziennik budowy – ile kosztuje, gdzie go kupić i jak wypełnić krok po kroku?
Każda nowa inwestycja budowlana wymaga prowadzenia dziennika budowy. Dziennik budowy zawiera szczegółowe informacje dotyczące robót budowlanych, w tym wytyczenia fundamentów, przebiegu prac, danych osób odpowiedzialnych za budowę i ewentualnych zmian w projekcie. Za brak dziennika budowy na inwestora i kierownika budowy może zostać nałożona wysoka grzywna. Sprawdź, gdzie kupić i jak wypełnić dziennik ...

Podatek dochodowy – ile wynosi i jak obliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych oraz od osób prawnych?
Co to jest podatek dochodowy? To podstawowe świadczenie osoby fizycznej (PIT) lub osoby prawnej (CIT) na rzecz państwa. Wysokość podatku dochodowego zależy m.in. od wysokości dochodu – to podstawa opodatkowania. Jak obliczyć wysokość podatku dochodowego od osób fizycznych i osób prawnych?

Jak przygotować się do wykonania elewacji?
Szukasz sprawdzonej firmy, która solidnie wykona elewację, a dodatkowo chcesz mieć pewność, że prace zostaną zrealizowane bez zarzutu? We współpracy z ekspertami od różnego rodzaju elewacji i osobami, którym wykonano elewacje, przygotowaliśmy poradnik z najważniejszymi informacjami na wykonania wszelkich prac elewacyjnych. Zobacz wskazówki i skorzystaj z praktycznych ściąg.

Budowa domu szkieletowego krok po kroku – jak, kiedy i za ile?
Alternatywą dla domów wykonanych w technologii murowanej jest budowa domu szkieletowego. Domy o konstrukcji lekkiej cieszą się coraz większą popularnością. Budowa domu szkieletowego jest szybka, a cena za 1m2 może być nawet o kilkaset złotych niższa od ceny domów budowanych tradycyjnie. Technologia szkieletowa nie wybacza jednak błędów, dlatego każdy etap budowy wymaga dokładnego przygotowania.

Ocieplenie poddasza styropianem – grafitowym czy białym?
Ocieplenie poddasza styropianem jest wybierane ze względu na niski koszt materiałów, dobrą izolację termiczną oraz odporność na wilgoć. Właściwie zamontowany i eksploatowany styropian może przetrwać nawet 40 lat, zachowując przy tym początkowe parametry izolacyjne. Sprawdź, jak znaleźć najlepszy styropian na poddasze i na co uważać przy zakupie.