Maj 2022

ul. Idzikowskiego po skręcie z ulicy Pułwskiej

Tu zaczyna się kilometrowy zjazd do ulicy Sobiewskiego. Ulica Ludwika Idzikowskiego prowadzi do innych ulic: ul. Kalatówski, ul. Zawał, ul Płyćwiczańska, ul. Piaseczyńska, ul. Imielińska, ul Pory, ul. Jana III Sobiewskiego.

Skręcając z ulicy Puławskiej w ulice Idzikowskiego na warszawskiem Mokotowie.

ulica Idikowskiego bardzo dynamicznie schodzi w dół i zakręca w lewo, a na wysokości Parku zakręca w prawo. Piesi i rowerzyści mają do dyspozycji chodnik.

Przy ulicy Idzikowskiego znajdują się placówki dyplomatyczne.

Piękna rezydencja w stylu amerykańskim. Bardzo okazały dom, żywcem przeniesiony z przedmieścia Ameryki. Zgadnij kto tu mieszka?

Jadąc w dół ulicą Idzikowskiego rowerem dobrze mieć rękę na hamulcu.

Jeśli ktoś ma zamiar zjechać Idzikowskiego w dół na rolkach to niech się dobrze zastanowi. Prędkość jaką rozwija się na rowerze, zmusza do używania hamulca. Zaraz za zakrętem jest w poprzek ulicy próg zwalniający.

Skwer pokolenia Kolumbów ptrzy ulicy Idzikowskiego na Mokotowie.

Skwer usytułowany jest na skraju skarpy. ?awki, które tam się znajdują mogą być dobrym przystankiem, przed dalszą podróżą. Bądź celem, gdzie można usiąść i poczytać dobrą książkę.

Pokolenie Kolumbów – pokolenie literackie obejmujące pisarzy polskich urodzonych około roku 1920, dla których okres wchodzenia w dorosłość przypadł na lata II wojny światowej. To właśnie wojna była przeżyciem, które ukształtowało ich twórczość w największym stopniu. Wikipedia

W chwili, kiedy już kończy się zjazd, a w prawo zakręca ulica. Zaczyna się po lewej stronie ścieżka rowerowa, która prowadzi do ulicy Sobieskiego.

Jak widać na zdjęciu można skręcić w lewo i wjechać do pięknego parku. Na skarpie stoi piękny klasycystyczny Pałac.

Po prawej stronie ulicy Idzikowskiego 7 jadąc od ulicy Puławskiej, znajduje się Ambasada Palestyńska

Na ogrodzeniu znajdują się bardzo ładne fotografie. Jeśli jedziesz rowerem warto zsiąść i je obejrzeć.

Ścieżka rowerowa ul. Idzikowskiego Mokotów

Jadąc na rowerze ulicą Idzikowskiego możemy wjechać na ścieżkę rowerową. Jeśli ktoś idzie pieszo sugerują zostać po stronie numerów nieparzystych. Czasami piesi przechodzą na stronę ścieżki rowerowej i stwarzają zagrożenie. Ścieżka rowerowa nie posiada części dla pieszych i jest dość wąska.

Ogródki Działkowe przy ulicy Idzikowskiego to zielone płuca Mokotowa.

Jest to fenomen Warszawy. Szczęśliwie na Mokotowie jest kilka miejsc, gdzie takie zielone enklawy się znajdują. Malutkie domki wokół, których rośnie wiele krzewów, drzewek, kwiatów. Jadąc ścieżką rowerową późną wiosną oraz latem, można poczuć piękny zapach kwiatów oraz podziwiać wielokolorową roślinność.

Fort Piłsudkiego

Fort Cze („Ч“, „Legionów Dąbrowskiego“, „Piłsudskiego“, „Czerniaków?) – fort pierścienia wewnętrznego Twierdzy Warszawa, wzniesiony w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Fort nazwany przez żołnierzy Imperium Rosyjskiego Fortem Cz od nazwy Czerniaków, na niemieckich mapach nazwany w transkrypcji Tsche. W 1921 nazwany fortem Legionów Dąbrowskiego, w 1928 przemianowany na fort Piłsudskiego. Z uwagi na nazwę bywa mylony z fortem Legionów. Wikipedia

Na tym billboardzie reklamodawca zachęca do kupna apartamentu na Mokotowie.

Developer umieścił informację zachęcającą do kupna mieszkania, apartamentu przy ulicy Bokserskiej jest to inna część Mokotowa.

Na ulicy Idzikowskiego mamy kilka billboardów

Na tym jest reklama firmy medycznej oferującej usługi 24/h na dobę. Przejeżdżając ulicą Idzikowskiego można zrobić zdjęcie tego bilbordu lub spisać numer telefonu. Nigdy nie wiemy kiedy będzie nam potrzebny lekarz.

ul. Idzikowskiego na Mokotowie przyciąga reklamodawców

Na tym banerze widzimy reklamę skup mieszkań gotówka. Jeśli ktoś chce szprzedać miekszanie na lub chce kupić mieszkanie na Mokotowie. Ten baner może mu pomoże.

Na ogrodzeniu okalającym ogródki działkowe znajduje się reklama restauracja Sushi

Jedziesz na rowerze i nie wiesz dokąd jechać możesz zabrać dziewczyne, rodzinę do restauracji Sushi. Dane teleadresowe na billboardzie.

Mokotów to bardzo atrakcyjne miejsce do mieszkania.

Na powyższym billboradzie znajdującym się przy ulicy Idzikowskiego widnieje reklama zachęcająca do kupna mieszkania i apartamentów na Mokotowie.

Na ogrodzeniu okalającym ogródki działkowe znajduje się reklama restauracja Sushi

Jedziesz na rowerze i nie wiesz dokąd jechać możesz zabrać dziewczyne, rodzinę do restauracji Sushi. Restauracja Sushi znajduje się na Mokotowie. Dane teleadresowe na billbordzie.