Codzienna demokracja dla mieszkańców Podkowy Leśnej:

Platforma www.Podkowa.Demok.pl została przygotowana tak, aby mogli z niej korzystać wyłącznie mieszkańcy Podkowy Jednocześnie postanowiliśmy zapewnić wszystkim anonimowość.
Dlatego przygotowaliśmy 3500 zestawów kont, które w zdezynfekowanych, foliowych kopertach trafią losowo do Państwa ogródków na przełomie marca i kwietnia 2021. Dzięki temu wyniki ankiet nie będą zaburzane działaniami osób spoza grona mieszkańców.
Zapraszamy więc wszystkich do udziału w ankietach, petycjach i referendach w sprawach Podkowy.

Nie masz czasu ?...
W ankietach mogą przeważyć opinie zupełnie odmienne od Twoich !

Namów swoich znajomych i sąsiadów, aby zaglądali na platormę i brali udział w ankietach - inaczej mogą przeważyć głosy osób, które mają inne zdanie niż Ty.
Skorzystaj z funkcji RANKING OSÓB PUBLICZNYCH, aby ocenić punktami pracę radnych i aktualnego burmistrza Podkowy. Twój głos liczy się w sensie dosłownym - system codziennie uśrednia oceny wystawione przez mieszkańców i publikuje wynik aktualnego rankingu danej osoby.
Wyniki ostatnich wyborów w Podkowie: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/140502#general_stat

Zapraszamy do współpracy:

Masz uwagi do ankiet lub pomysł na wlasną ankietę lub petycję ?
napisz do nas: podkowa @ demok . pl


Uważasz, że treść widniejącej ankiety należy poprawić ? Daj nam znać !
Dysponujesz ważnymi materiałami, które powinny zostać udostępnione mieszkańcom ? - prześlij je do naszej redakcji.
Moderator portalu, Fundacja Demokracji Bezpośredniej (KRS 400498) nie reprezentuje żadnej opcji politycznej i nie jest związana ani z urzędem miasta Podkowa ani też z żadnym stowarzyszeniem działającym w Podkowie.

Ankiety - zapraszamy do głosowania:


16 Kwiecień

WODOCIĄG - zerwanie umowy z Brwinowem

WODOCIĄG - zerwanie umowy z Brwinowem

Problemy z dostarczaniem wody do Żółwina i Owczarni zostały podobno rozwiązane przez budowę dodatkowego wodociągu omijającego Podkowę.
Jednak w ostatnich tygodniach doszło do zerwania umowy w sprawie wodociągu z Brwinowem. Czy ma tu miejsce konflikt?

Oddano głosów: 21 Szczegóły
10 Kwiecień

PUMPTRACK i inne instalacje sportowe.

PUMPTRACK i inne instalacje sportowe.

PUMPTRAC to chyba obecnie najbardziej popularna atrakcja w Podkowie. To również dobry przykład wykorzystania grantów - finansowania zewnętrznego. Jakie jeszcze instalacje sportowe powinny zostać uruchomione ?

Oddano głosów: 47 Szczegóły
07 Kwiecień

Stosunek do szczepień przeciw COVID-19

Stosunek do szczepień przeciw COVID-19

Jaki jest Pana/Pani stosunek do szczepień przeciwko COVID-19?  A może już po szczepieniu i chciałby Pan/Pani zachęcić innych mieszkańców?

Oddano głosów: 35 Szczegóły
10 Kwiecień

GRANTY i DOTACJE. Pozyskiwanie grantów i środków unijnych przez miasto

GRANTY i DOTACJE. Pozyskiwanie grantów i środków unijnych przez miasto

Jak oceniają Państwo skuteczność instytucji miejskich w pozyskiwaniu grantów i środków unijnych ? Jak oceniacie Państwo sposób wydawania tych środków ?  A jak sposób ich rozdzielania wśród zainteresowanych ? W tej ankiecie można zaznaczyć wiele możliwych odpowiedzi.

Oddano głosów: 70 Szczegóły
05 Kwiecień

STAW Miejski w Podkowie Leśnej

STAW Miejski w Podkowie Leśnej

Staw miejski w Podkowie Leśnej to zabytkowy, przedwojenny obiekt hydrotechniczny, który znajduje się pod ochroną przyrodniczą i zabytkową. Jego przebudowa jest niezwykle kontrowersyjna ekologicznie oraz finansowo. Organy prowadzące postępowania w sprawie tej inwestycji stwierdziły, że jest ona prowadzona w sposób niezgodny z projektem oraz z pozwoleniem konserwatorskim i budowlanym. Publicznie dostępny raport CBA wykazał szereg poważnych nieprawidłowości.

Oddano głosów: 61 Szczegóły
05 Kwiecień

Czy masz wpływ na zmiany zachodzące w Podkowie?

Czy masz wpływ na zmiany zachodzące w Podkowie?

Czy czujesz, że jako mieszkaniec Podkowy Leśnej masz realny wpływ na zmiany zachodzące w mieście?

Oddano głosów: 57 Szczegóły
02 Kwiecień

ESTETYKA przestrzeni publicznej w Podkowie Leśnej

ESTETYKA przestrzeni publicznej w Podkowie Leśnej

Co sądzicie Państwo o estetyce przestrzeni publicznej w Podkowie Leśnej? W szczególności o nadmiarze betonu, asfaltu, plastiku i metalu w leśnej scenerii czy o migających diodach na spowalniczach ? Czy plastikowe wysepki na asfaltowych drogach to właściwe rozwiązanie?

Oddano głosów: 67 Szczegóły
08 Kwiecień

Park Węgierski - flaga węgierska

Park Węgierski   -   flaga węgierska

Park Przyjażni Polsko-Węgierskiej upamiętnia (miedzy innymi) współpracę pomiędzy armią węgierską oraz armią krajową podczas okupacji niemieckiej i wsparcie tej pierwszej dla AK. Przyjaźń między tymi narodami nie ogranicza się oczywiście do tych zdarzeń, wszyscy znamy powiedzenie "Polak, Węgier, dwa bratanki".

Oddano głosów: 23 Szczegóły
03 Kwiecień

Nawierzchnie ulic w Podkowie Leśnej, czyli jak powinno się budować drogi ?

Nawierzchnie ulic  w Podkowie Leśnej, czyli jak powinno się budować drogi ?

Czy asfaltowanie leśnych uliczek to mądra strategia ? Czy nie jest to kolejny przejaw inwestycji bez konsultacji społecznych ? A może drogi w leśnym środowisku powinny być budowane z kratownic przerośniętych trawą? Tak się buduje pasy startowe, wytrzymałość jest ogromna a droga jest porośnięta zieloną trawą. Odpływ wody jest idealny, a co najważniejsze, nie ma asfaltu absorbującego ciepło słoneczne i parującego węglowodorami...

Oddano głosów: 78 Szczegóły
08 Kwiecień

Urząd Burmistrza Podkowy Leśnej - jak oceniasz pracę aktualnego burmistrza?

Urząd Burmistrza Podkowy Leśnej - jak oceniasz pracę aktualnego burmistrza?

Jak oceniasz sprawowanie funkcji burmistrza Podkowy Leśnej przez osobę aktualnie pełniącą tę funkcję (Artura Tusińskiego)?
Wyniki wyborów w roku 2018:
https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/140502#general_stat

Oddano głosów: 65 Szczegóły
04 Kwiecień

Oferta kulturalna

Oferta kulturalna

Czy jesteś zadowolony z oferty kulturalnej Podkowy Leśnej?

Oddano głosów: 30 Szczegóły
04 Kwiecień

Oferta sportowo-rekreacyjna

Oferta sportowo-rekreacyjna

Czy jesteś zadowolony z oferty sportowo-rekreacyjnej Podkowy Leśnej?

Oddano głosów: 30 Szczegóły
05 Kwiecień

WKD - hałas i trąbienie przed każdym z trzech przejazdów w Podkowie

WKD - hałas i trąbienie przed każdym z trzech przejazdów w Podkowie

Miasto Podkowa Leśna jest udziałowcem WKD i ma w jej radzie nadzorczej swoje miejsce. Mimo to, nie ma żadnych dzialań w celu zmniejszenia uciążliwości pociągów WKD, których sygnały dźwiękowe są wyjątkowo głośne i uciażliwe dla mieszkańców domów położonych bliżej linii. A wystarczyłoby dokonać zmiany w statusie prawnym WKD, aby wyjąć ją spod prawa kolejowego i wkonsekwencji zmienić zasady stosowania sygnałów dźwiękowych.


Oddano głosów: 41 Szczegóły
06 Kwiecień

Śmieci w Podkowie

Śmieci w Podkowie

Problem zawyżonych cen wywozu śmieci jest chyba ogólnopolski. Według badań przeprowadzanych na terenie Podkowy - jeden z mieszkańców skrupulatnie ważył swoje worki, cena, jaką płacimy za wywiezienie każdego kilograma śmieci to aż 4 do 9 zł za kilogram (!) z powodu powiązania tego kosztu ze zużyciem wody.

Oddano głosów: 44 Szczegóły
05 Kwiecień

Urząd Miasta - dostęp do informacji publicznych.

Urząd Miasta   -  dostęp do informacji publicznych.

Urząd Miasta - jak oceniają Państwo dostęp do informacji publicznych w poprzedniej i aktualnej kadencji zarządu miasta?  Osoby głosujące prosimy o powoływanie się na swoje własne doświadczenia. Można umieszczać opis konkretnych przypadków w komentarzach.

Oddano głosów: 43 Szczegóły

Petycje - udziel swojego poparcia:

24 Kwiecień

LIST OTWARTY DO RADNYCH PODKOWY LEŚNEJ - nadesłany do redakcji przez mieszkańca

 LIST OTWARTY DO RADNYCH PODKOWY LEŚNEJ  -   nadesłany do redakcji przez mieszkańca [ nadesłane przez jednego z mieszkańców Podkowy - publikujemy w wersji oryginalnej  -  na dole przycisk umożliwiający ewentualne poparcie ] LIST  OTWARTY  DO  RADNYCH  PODKOWY  LEŚNEJ Zostaliście wybrani przez mieszkańców Podkowy Leśnej jako przedstawiciele naszej społeczności. Waszym obowiązkiem jest podejmowanie uchwał, mających na celu podniesienie komfortu życia mieszkańców, pilnowanie naszych interesów i kontroli wydatkowania publicznych pieniędzy. Co się z Wami po wyborach stało? Zamiast wsłuchiwać się w głos...
16 Kwiecień

KONKURSY na projekty przebudowy ulic. Całościowy projekt estetyki i zagospodarowania przestrzeni w Podkowie

KONKURSY na projekty przebudowy ulic. Całościowy projekt estetyki i zagospodarowania przestrzeni w Podkowie Podkowa Leśna potrzebuje planu zagospodarowania przestrzeni uwzględniającego kwestie estetyki i jej leśnego charakteru. Przebudowy ulic polegające po prostu na ich asfaltowaniu budzą szereg kontrowersji i wydają się w ogóle nie uwzględniać kwestii ekologii oraz właśnie estetyki. Dla przykładu - kwestie spowalniania ruchu można realizować w inny sposób, niż budując jaskrawe kolorystycznie, plastikowe wysepki lub mrugające diodami potykacze.Jako mieszkaniec Podkowy domagam się, aby przed wykonaniem przebudowy drogi rozpisywano konkurs na projekt takiej przebudowy uwzględniający...
07 Kwiecień

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mają już chyba dosyć działań lokalnych władz ...

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mają już chyba dosyć działań lokalnych władz ... Zaobserwowane podczas spaceru w Podkowie:       "We, the People"  -   mieszkańcy Podkowy mają już chyba dosyć  działań lokalnych władz.  Lista zarzutów tej spontanicznej petycji, wywieszonej na terenie miasta jest długa. Jeśli popierasz widoczne na zdjeciu tezy, podpisz się pod petycją swoim anonimowym kontem mieszkańca w systemie DEMOK.Jeżeli masz pomysł na inną petycję, wyślij ją do nas:  podkowa@demok.pl