Авто-мото драйв

субота
Jul 2,2016

Цікава мотоциклетно-скутерная статистика була днями опублікована у Великобританії.

Так, згідно з обнародуваними даними, незважаючи на сильний спад продажів нових мотоциклів в країні за останні два роки, загальне число одиниць мототехніки, бігаючих по берегах Туманного альбіону, зменшилося зовсім трохи – якщо в 2009 в країні було зареєстровано 1 275 641 мотоцикл/скутер, то в 2010 – 1 234 269 таких апаратів.

Це число як і раніше значно вище, ніж у будь-який рік з діапазону 1996-2006 років.

При цьому відзначається, що в 2010 році 20 305 мотоциклів змінили своїх власників “більше чотирьох разів”. Враховуючи, що за тими ж даними на ці 20 305 мотоциклів доводиться 137 654 одиниці випадків перегистрации прав володіння, виходить, що насправді один мотоцикл в середньому міняв власників майже сім разів! За 12 місяців.

Для порівняння, автомобілів, які за 2010 рік міняли власників “більше чотирьох разів” зареєстровані всього 12 096 штук. Це при тому, що машин у Великобританії зареєстровано приблизно в двадцять разів більше, ніж байков і скутерів.

Всього ж за рік було зареєстровано 718 539 випадків “переходу прав на байки”, при цьому 318 040 машин продавалися один раз, 74 797 двічі, 22 857 три рази і 11 170 чотири рази.

п`ятниця
Jun 24,2016

Пілот команди Repsol Honda Дани Педроса(Dani Pedrosa), що невдало впав не зі своєї вини на останньому етапі чемпіонату світу MotoGP – 2011 у французькому Ле Мане і що заробив травму плеча, сумнівається щодо своєї участі в етапі в іспанській Каталонії.

“Відразу після недільної гонки Дани Педроса повернувся у Барселону, зі знімками з Ле Мана, де сходив до свого лікаря в центрі Teknon Medical Centre, і дослідження там явно підтвердили, що у нього чіткий перелом правої ключиці”, – відзначається в заяві команди Repsol Honda.

Педроса провів ніч в лікарні. Найближчим часом він прийме рішення, чи буде він робити операцію і вставляти пластину або залишити ключицю гоїтися самій, без оперативного втручання. “У будь-якому випадку, його участь в етапі в Каталонії п’ятого червня – під сумнівом”, – відмітили в команді.

До інциденту з Марко Симончелли в Ле Мане Педроса упевнено йшов другим в загальному заліку чемпіонату, його розрив з лідируючим Лоренсо складав всього чотири очки. Тепер він відкотився на третє місце, пропустивши Стоунера, а розрив з Лоренсо складає вже 17 очок.

8 квітня 2001 року талановитий юнак на ім’я Дани Педроса уперше у своєму житті взяв участь в тестовій сесії чемпіонату світу. Це було на трасі Сузука в Японії і Дани було всього 15 років. Ця скромна молода людина тоді опинилася поруч, практично пліч-о-пліч зі знаменитими гонщиками. Виступав він тоді звичайно ж в самому молодшому, 125-кубовому класі. На рахунку Дани три чемпіонські титули (правда, поки жодного в премьер-классе. У нього також дуже багато рекордів з приставкою “наймолодший”: наймолодший учасник чемпіонату світу, наймолодший іспанський гонщик на подіумі, наймолодший чемпіон в класі 250сс, наймолодший гонщик, що виграв відразу два чемпіонати підряд в різних класах, і так далі. У вересні 2010 року Дани виконується 25. І по числу Гран-прі, в яких він брав участь, Педроса вже наблизився до таких ветеранів серії какЛорис Капиросси, Валентино Росси, Мазко Меландри і Ренди де Пунье.

25-річний Дани Педроса народився 29 вересня 1985 року в Іспанії, у Барселоні. Вважається одним з найуспішніших іспанських мотогонщиків свого покоління. Спочатку успішно виступав в молодших класах, в 2006 прийшов в “королівський” клас в команду Honda, з якою і ганяє досі. Свій перший Гран-прі виграв в класі 125 кубиків в 2002 році. У 2006 він уперше виграв гонку в “королівському” класі – це був Гран-прі Китаю. Дани почав їздити на мотоциклі з 4 років, його першим байком був Italjet 50 з двома додатковими коліщатками. У першій справжній гонці Педроса брав участь в 11 років – це був чемпіонат Іспанії по мінібайку. Зараз виступає під номером “26”. Cезон 2008 року Дани закінчив на третьому місці з 249 очками, поступившись тільки Валентино Росси і Кейсі Стоунеру. Сезон 2009 року він завершив також на 3 місці з 234 очками, поступившись Россі і його партнерові по команді молодому іспанцеві Хорхе Лоренсо. На рахунку Педроси в 2009 році – 2 перемоги(на Гран-прі США в Лагуна Сека і на Гран-прі Валенсії), 3 другі місця і 6 третіх. Сезон 2010 року Дани закінчив другим, поступившись тільки іспанцеві Хорхе Лоренсо, у Дани за підсумками року 245 очок і чотири перемоги на рахунку.

понеділок
Jun 6,2016

Індійський автомотопроизводитель компанія Bajaj Auto збільшила свою долю в австрійському КТМ.

У рамках останньої угоди Bajaj купив ще 1,3% акцій КТМ, довівши свою долю до 39,3%. Видатному акціонерові КТМ – компанії CROSS – зараз належить 50,1% акцій.

При цьому CROSS декларував, що планує залишитися мажоритарним акціонером і знижувати свою долю намірів не випробовує.

У Bajaj же відмічають, що планують нарощувати свою долю в КТМ.

Уперше індійська компанія увійшла до капіталу авторитетного мотовиробника з Австрії в 2007 році, купивши 14,5% акцій. Відтоді доля індійців в КТМ більш ніж подвоїлася.

КТМ – другий за величиною виробник спортивних мотоциклів в Європі. Акції компанії торгуються на фондовій біржі у Відні(Австрія). Число співробітників – без малого 1 800 чоловік. Із загального об’єму продажів компанії 63% доводиться на Європу, 25% – на Північну Америку, решту 12% – на інші країни світу.

Компанія орієнтується в першу чергу на виробництво спортивних мотоциклів внедорожного сегменту. КТМ веде свою історію з середини 1930-х років, з моменту відкриття Хансом Трункенпольцем(Hans Trunkenpolz) майстрової по ремонту мототехніки в місті Маттигхофен. Серійне виробництво мотоциклів вже під брендом КТМ компанія почала в 1953 році, тоді 20 робітників збирали по три мотоцикли в день. Тоді ж фірма уперше взяла участь в перегонах. Приблизно відтоді компанія дістала офіційну назву КТМ(Kronreif, Trunkenpolz, Mattighofen). У 1954 році був випущений тисячний мотоцикл КТМ. До 1974 року асортимент продукції КТМ складається вже з 42 моделей. У 1978 відкривається перша філія компанії в США – KTM America, Inc. у місті Лорейн, штат Огайо. У 1985 році був зроблений 1 0 0 0 0 0 – й мотоцикл КТМ. У 1986 році КТМ стала першим у світі мотовиробником, який ставив дискові гальма як на передні, так і на задні колеса. У 1996г. акції компанії, яка на той час називалася КТМ-Motorradholding AG, були розміщені на Віденській фондовій біржі.

Зараз на австрійському заводі КТМ збирається близько 450 мотоциклів в день. Компанія(за станом на 31 серпня 2009г.) має 26 дочірніх фірм, що займаються продажами продукції в різних регіонах світу. З них 15 працюють в Європі(у Австрії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Бельгії, Іспанії, Греції, Нідерландах, Фінляндії, Швеції, Великобританії, Словенії, Словаччині, Франції і Угорщині), 4 – в Америці(дві в США, по одній в Мексиці, в Канаді і в Аргентині), і 4 в інших куточках планети(у ЮАР, Новій Зеландії, Японії і ОАЕ). Ключовими ринками для себе КТМ рахує ринки США, Італії, Франції, Німеччини, Іспанії, Великобританії, Австралії, Канади і Австрії.

Зараз акціонерний капітал KTM Motor Sports AG складається з 10,109 мільйонів акцій номіналом 1 євро. При цьому 50,1% акцій належать австрійською CROSS Industries AG, ще 39,3% володіє індійська Bajaj Auto, близько 5% належать приватному фонду HOFER, і ще близько 7% знаходяться у вільному обігу на біржі.

вівторок
травня 24,2016

Гоночний уикенд Максима Аверкина напередодні другого етапу чемпіонату Італії пройшов на дуже швидкісній і небезпечній трасі Монца.

За день до початку вільних тренувань закінчилися тривалі переговори з керівництвом італійської команди “Penta”. У результаті було вирішено, що участь Максима в чемпіонаті Італії по шосейно-кільцевих мотогонках і інших заходах на території Італії проходитиме у складі цієї команди впродовж всього сезон 2011 року.

Із-за незадовільних зчіпних властивостей мотоциклетних покришок Dunlop, випущених в 2011 році було прийнято рішення використати покришки Pirelli, через що Максиму довелося накатати немало кругів, щоб адаптуватися до нової гуми.

Падіння напередодні кваліфікації скоротило кількість можливих тренувань і завадило пошукам точних налаштувань підвіски під особливості цієї траси.

В результаті, під час першої кваліфікації Максиму вдалося зайняти лише 21 позицію, а в гонці Аверкин показав високу стабільність часу проходження круга і добрався до 13 позиції, але не зміг завершити гонку. За два повороти до фінішу у баку закінчився бензин, що виключило можливість зафіксувати досягнутий результат.

вівторок
травня 3,2016

Geely McCar усередині свого гібридного корпусу сховала миниелектротрайк. Таке рішення було представлене автовиробником Geely з Піднебесної на недавньому автомотошоу в Шанхаї.

Концепт під назвою McCar, що багатьма розшифровується як Magic Car(“чарівний автомобіль”), і сам по собі субкомпактний, але при цьому в нім здатні розміститися не лише чотири дорослих людини, але ще і цей маленький триколісний скутер.

McCar розроблений з тим розрахунком, що його може приводити в рух як гібридний, так і повністю електричний двигун. Деякі характеристики концепту – 150 км пробігу без заряджання і 83 км/год максимальна швидкість. Причому це у варіанті з чисто електричним двигуном. У гібридному виконанні показники зростають відповідно до 650 км без заряджання і 130 км/год.

Характеристики самого минитрайка при цьому не наводяться, але потрібно думати, що вони досить скромні.

неділя
Apr 24,2016

На трасі Рикардо Тормо у Валенсії(Іспанія) відбувся другий етап європейської серії Ferrari Challenge.


Російська команда Ferrari Team Russia взяла участь в етапі відразу в двох залікових групах: Ferrari 458 Trofeo Pirelli(Пілоти Олексій Васильєв і Олександр Скрябин) і Ferrari F430 – Володимир Кирилюк.

Перша недільна гонка для російської команди закінчилася потрійною невдачею. Відразу ж під час старту сталася аварія, під час якої був пошкоджений автомобіль одного з німецьких гонщиків, – Дирка Адамски з команди Baron Service. Як наслідок – з самого старту він їхав майже круг, розливаючи по трасі тосол. На другому крузі після першого повороту автомобіль Олексія Васильєва потрапляє колесами в пляму рідини і, посковзнувшись, вилітає в гравієву пастку. Потім при входженні в другий поворот відбувається контакт Олександра Скрябина з Філіпом Бароном, в результаті якого у Саші пошкоджений задній лівий диск і покришка, колесо разбортируется, і він також потрапляє в гравій, але вже у іншому місці. Володимир Кирилюк же взагалі спізнюється з виїздом на стартові грати і стартує з питлейна.

Оскільки по одному кругу Васильєв і Скрябин все ж встигли проїхати, то в другій гонці вони стартують згідно з показаними часами на першому крузі. І виходить, що на стартових гратах вони розташовуються відповідно до своїх бортових номерів: Васильєв – на 13-ій позиції, Скрябин на 14-ій!

Олександру Моісеєву, що виступає за команду Motor Piachenza, терміново лагодять автомобіль: тепер у нього проблеми з двигуном: відмовили 4 циліндри. Пілот сподівається, що до другої гонки машина зуміє виїхати на старт.

На старт другої гонки вийшли усі учасники, проте автомобіль Філіпа Барона механіки відкочували вручну із стартових грат: із-за дефекту коробки передач автомобіль не зміг брати участь в заїзді.

Таким чином, один з трьох головних суперників наших пілотів вибув ще до старту.

Якщо перша гонка стартувала з місця, то другий був даний старт з ходу. Нагадуємо, що з цього року за правилами при старті з ходу автомобілі можуть прискорюватися як тільки включається зелений сигнал світлофора.

І Олексій, і Олександр вже при старті відіграли декілька позицій і до третього круга вже йшли на 5 і 6 місці. Але на п’яту позицію вдалося прорватися Скрябину, і Васильєв – для того, щоб цього разу не створювати змагань усередині команди, – вирішив “прикривати тили”.

Через два круги російські пілоти вже займали 3 і 4 позицію в гонці, які і зберегли до фінішу.

Володимир Кирилюк у своєму заліку фінішував 3-м і уперше піднявся на подіум.

Таким чином, в першій гонці Володимир Кирилюк, фінішуючи четвертим, заробив для команди 8 очок, а в другій – 11. Скрябин – 1 очко(за вихід на стартові грати) в першій, і 11 – в другій, Васильєв відповідно до 1 і 9.

У особистому заліку тепер Олександр Скрябин займає друге місце з 37-у окулярами і Олексій Васильєв – 3-і з 35 очками. У лідера, італійця Макса Бланкарди, – 52 очки.

Що стосується Олександра Моісеєва, то він хоча і вийшов на старт, вже через декілька кругів після початку гонки був вимушений зійти через тривалі проблеми з двигуном. У другій гонці уикенда він так і не фінішував.

Наступна гонка відбудеться 20-22 травня в Портимао(Португалія).

Нагадаємо, що Ferrari Challenge – це популярна у всьому світі гоночна моносерія. У рамках серії офіційно проводяться три чемпіонати: американський, європейський і італійський.

Крім того, любительські змагання проходять в Англії, Японії і Скандинавських країнах. Найсильнішим по складу учасників по праву вважається чемпіонат Ferrari Challenge Europe. Саме тут з 2008 року успішно виступає команда Ferrari Team Russia. Усі учасники чемпіонату використовують однакові автомобілі Ferrari F430 Challenge, спеціально підготовлені для перегонів. Пілоти поділені на дві групи: в заліку Trofeo Pirelli виступають професійні автогонщики, а в заліку Coppa Shell набираються досвіду початкуючі спортсмени.

вівторок
Apr 5,2016

Італійський концерн Piaggio випустив останню реінкарнацію свого популярного трехколесника MP3 Yourban, що з’явилася в лютому, в новій модифікації – LT.

Апарат відрізняється, серед іншого, збільшеною відстанню між передніми колесами – до 465мм, а також покажчиками повороту мотоциклетного типу.

Piaggio MР3 Yourban LT забезпечений 300-кубовим мотором потужністю в 22,8 л.с. при 7 750 о./хв., а максимальний момент складає 24 Нм при 5 750 о./хв., що є деяким поліпшенням характеристик навіть в порівнянні з базовим варіантом MР3 Yourban.

Габарити(довжина, ширина) – 2040х760мм. Висота сидіння – 780мм. Колісна база – 1440мм. Суха вага – 211 кг

Сам MP3 Yourban відрізняється молодіжним, спортивним дизайном, світлодіодними габаритними вогнями і покажчиками повороту, двокольоровими колірними схемами корпусу, сучасною панеллю приладів з трьох елементів.

Найголовніше відмінність – вага, що зменшилася. MP3 Yourban випускається в двох версіях – з двигуном в 125сс і 300сс. Так от наприклад 300-кубова версія у виконанні Yourban на 15 кг легше за нинішню 300-кубову модель МР3. Злегка змінилася посадка водія, яка тепер, за словами розробників, є зручнішою.

300-кубовий мотор(якщо бути точним, 278-кубовий) – чотиритактний, чотирьохклапанний, розвиває максимальну потужність в 22,4 л.с. при 7 500 о./хв., а максимальний момент – 23,2 Нм при 6 500 о./хв. У 125-кубового мотора максимальна потужність – 15 л.с. при 9 250 о./хв., а максимальний момент – 12 Нм при 7 250 о./хв. Бак – 10,8 літра. Вага – 206 кг(чи 194 кг в спецверсії NRL).

Скутери пропонуються в п’яти варіантах колірного виконання – чорному Cosmo Black, червоному Ibis Red, сером Orione Grey, білому Perla White і другом сером Ghiaccio Grey.

МР3 – дуже популярна, хоча і не те щоб дуже дешева модель Piaggio – з початку її випуску в 2006 році по всьому світу продані більше 80 тисяч екземплярів.

середа
Mar 23,2016

Згідно з прогнозом, опублікованим в дослідженні Pike Research, до 2017 року по планеті бігатиме не мало не багато 138 мільйонів одиниць електромотоциклів і скутерів.

Зараз, згідно з даними того ж Pike, це число оцінюється приблизно в 17 мільйонів одиниць.

При цьому переважна більшість в цьому сегменті техніки складатимуть скутери зі свинцево-кислими батареями, на другому місці йтимуть мотоцикли з литий-ионними батареями, на третьому – скутери з литий-ионними батареями, і менше всього буде мотоциклів зі свинцево-кислими батареями.

Зараз найбільше подібній техніці використовується в Китаї і низці інших азіатських країн. Але і уряди інших держав докладають зусиль до зростання використання таких апаратів, що вважаються екологічно майже нешкідливими.

п`ятниця
Mar 11,2016

Бренд Suzuki до кінця червня прикмет рішення, чи буде він брати участь своєю заводською командою в чемпіонаті світу по шосейно-кільцевих мотогонках серії MotoGP.


Бос команди в MotoGP Пол Деннинг(Paul Denning) днями з’їздив в Японію, де переговорив з керівництвом компанії і обговорив подальші перспективи.

Як порахували багато спостерігачів, зроблене з сезону поточного року скорочення участі Suzuki в MotoGP з двох до одного мотоцикла стало першою ознакою прийдешнього повного відходу цієї японської марки з серії.

Правда, поки Деннинг говорить, що зустрічі з керівництвом Suzuki носили позитивний характер, і на його думку, вірогідність того, що Suzuki повністю зав’яже з MotoGP, поки мала.

“Я не можу говорити прямо від імені Suzuki відносно остаточного рішення, але я б сказав, що поточна атмосфера носить оптимістичний характер, і наявне позитивне відчуття того, що Suzuki хоче залишитися в чемпіонаті”.

Деннинг додав, що його особистою рекомендацією босам Suzuki було навіть, навпаки, відновити формат участі бренду в змаганнях, повернувши два мотоцикли. Очікується, що рішення буде офіційно оголошено до кінця червня.

понеділок
Feb 22,2016

21-22 травня на підмосковній гоночній трасі Мячково, відбувся перший етап чемпіонату Росії по шосейно-кільцевих мотогонках.

У найпотужнішому класі “Супербайк”, з двигунами об’ємом 1000 кубічних см, перемогу в двох підряд заїздах взяв діючий чемпіон Росії Максим Аверкин, що виступає в чемпіонаті на мотоциклі BMW S1000RR під номером 79.

Стартувавши з поул-позишн, Максим Аверкин в обох заїздах програвав на старті, але потім якимсь неймовірним чином повертав собі лідерство і йшов у відрив. Так, в першому заїзді відривши від найближчого переслідувача, Олександра Кузнєцова, склав майже 10 секунд, а в другому заїзді – 9! Результат – дві перемоги за один день!

Максим Аверкин про перший етап чемпіонату Росії по супербайку:

“Перший етап пройшов в принципі для мене вдало, тому що я в суботу показав кращий час на кваліфікації, стояв перший, але у мене проблема із стартом і я точно припускав, що першим не зможу виїхати, так і вийшло, в першому заїзді старт я програв, стартував четвертим, за два круги я обігнав усіх своїх суперників, обігнав і почав нарощувати перевагу, щоб був заділ до закінчення гонки, щоб не було боротьби, в принципі так і вийшов, я відірвався, пішов досить далеко, фінішує в гордий самотність.

Другий заїзд пройшов в такому ж варіанті, також я програв старт, але в першому повороті я вже вирвався вперед, і також гонка завершилася без боротьби, з великим відривом. Можливо, у хлопців були якісь технічні проблеми або ще якісь були проблеми, тому що в принципі за регламентом була прописана гума не нашого класу для супербайка. Може в цьому була проблема… не знаю.”.

Результати першої гонки першого етапу чемпіонату Росії по ШКМГ

клас Супербайк :

1 79 Аверкин Максим 28:39.454

2 11 Ковалів Олександр +9.576

3 33 Чернов Андрій +13.291

4 17 Кисельов Максим +30.790

5 34 Купрюшкин Сергій +1:03.803

6 14 Мараев Микола +1:26.873

7 3 Франчук Ігор +1:28.417

8 77 Менших Олександр +1:45.566

9 88 Коновалів Микола +1круг

10 65 Горелов Ян +2 круги

11 71 Зарубу Віталій +8 кругів

12 26 Тикалович Костянтин +9 кругів

Результати другої гонки першого етапу чемпіонату Росії по ШКМГ

клас Супербайк :

1 79 Аверкин Максим 24:10.104

2 11 Ковалів Олександр +9.002

3 17 Кисельов Максим +21.510

4 33 Чернов Андрій +34.517

5 14 Мараев Микола +1:08.239

6 34 Купрюшкин Сергій +1:08.413

7 77 Менших Олександр +1 круг

8 3 Франчук Ігор 16 +1 круг

9 88 Коновалів Микола +1 круг

10 65 Горелов Ян 15 +2 круги

11 71 Зарубу Віталій +12 кругів

12 71 Рябикин Олександр +15 кругів

Відмітимо, що наступний, другий по рахунку етап чемпіонату Росії пройде в червні в Нижньому Новгороді.


 привіт

Останні публікації